اخبار

راه‌اندازی رشته مبلمان و صنایع چوب در مراکز دانشگاهی چهارمحال و بختیاری

۱۵ آبان ۱۳۹۹

راه‌اندازی رشته مبلمان و صنایع چوب در مراکز دانشگاهی چهارمحال و بختیاری

راه‌اندازی رشته مبلمان و صنایع چوب در مراکز دانشگاهی چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، عطا‌ءالله ابراهیمی ظهر امروز در نشست شورای سیاست‌گذاری توسعه زراعت چوب در چهارمحال و بختیاری، از راه‌اندازی رشته مبلمان و صنایع چوب در مراکز دانشگاهی استان خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت بالای استان در اجرای طرح زراعت چوب و راه‌ندازی این رشته تحصیلی، ارزش افزوده قابل توجهی نصیب اقتصاد ما خواهد شد.

مدیرکل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: استفاده از زمین‌های اطراف رودخانه‌ها در استان می‌تواند مناسب‌ترین مکان برای اجرای طرح زراعت چوب باشد.

وی با اشاره به راه‌اندازی رشته جدید مبلمان و صنایع چوب در استان، اضافه کرد: اجرای طرح زراعت چوب و هدایت مجریان آن به سمت تولیدات اقتصادی و دست‌یابی به ارزش افزوده مانند مجسمه‌سازی و مبلمان می‌تواند صرفه اقتصادی بیشتری را نصیب زارعان بکند.

ابراهیمی با اشاره به پیگیری برای دریافت تسهیلات بیشتر برای مجریان زراعت چوب، افزود: استفاده از کشت‌های تلفیقی نیز در این خصوص گزینه مناسبی است، همان‌طور که این تجربه در کوهرنگ به اثبات رسیده که گیاه موسیر و درخت گردو در کنار یکدیگر پرورش یافته است.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح زراعت چوب در مناطقی مانند کوهرنگ و بازفت که دغدغه آب وجود ندارد می‌تواند  بهترین مکان‌یابی برای مجریان و زارعان باشد، عنوان کرد: همچنین استفاده از حاشیه بندهای خاکی که تعدادشان در استان کم نیست مکان مناسبی برای اجرای طرح زراعت چوب است.

وی گفت: مهمترین نکته برای اجرای طرح زراعت چوب مکان‌یابی مناسب است و نباید در این خصوص بدون مطالعه اقدامی انجام داد.

انتهای پیام/68024/م

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *