کمپرسور

در حال نمایش 4 نتیجه

کمپرسورها به دستگاه‌های گفته می‌شود که برای متراکم سازی هوا استفاده می شوند. کمپرسور با استفاده از انرژی مکانیکی هوا را که از ترکیب گاز های مختلف و دارای حجم زیاد است، با سرعت و قدرت بسیار زیاد به درون خود می کشد. احتمالاً تا به الان ابزاری را دیده باشید که هوا با فشار زیاد از آن بیرون می آید. مثل ابزاری که در پنچرگیری ها استفاده می شود. دستگاه کمپرسور هوا یا کمپرسور باد است.

کمپرسور های باد از مهم ترین ابزار آلات در کارخانه های دنیا است و در تاریخچه ماشین ها می توان گفت به عنوان یک اختراع جدید ثبت شده‌اند. در ادامه مقاله قرار است با نحوه کار کمپرسور باد و ویژگی های آن آشنا شویم.

کمپرسور باد

کمپرسور باد ماشینی که از طریق یک موتور الکتریکی می تواند میزان هوای موجود را متراکم کند و میزان حجم مشخصی از هوا را به یک نقطه مشخص و محدود جمع آوری کند تا این هوا با فشار بالا به سمت مخزن انتقال پیدا کند. قبل از این دستگاه، کمپرسورها توان موجود در سیستم های پیچیده را از طریق تسمه و یا چرخ های بزرگ تامین می کردند.

کمپرسور باد موتورهای با دارای ابعاد و شکل های مختلفی هستند و و در انواع مغازه ها و نمایندگی های مختلف این برند ها می توان آن ها را پیدا کرد. نحوه کار کمپرسور باد نیز به راحتی انجام می گیرد.

اجزا کمپرسور باد کدامند؟

کمپرسور باد ممکن است به دلیل وجود انواع مختلف آن، دارای مکانیزم های مختلفی باشد. کاربردهای این کمپرسور در لوازم خانگی و صنایع مختلف  در ابعاد مختلف مورد استفاده هستند. نحوه کار کمپرسور باد بر اساس انواع مختلف استفاده آن تفاوت هایی خواهد داشت.

قطعات تشکیل دهنده کمپرسور باد شامل موتور، کوپلینگ، پیستون، رینگ های پیستون، سوپاپ اطمینان، سوپاپ های مکش و رانش کمپرسور، چرخ دنده گیربکس کمپرسور، فیلتراسیون کمپرسور، سنسور حیاتی، افتر کولر، اینترکولر، سنسور فشار کمپرسور، رادیاتور و مبدل حرارتی است.

نحوه کار کمپرسور باد چگونه است؟

کمپرسور هوا موجود در اطراف را با فشار و دمای پایینی که دارد، می گیرد و با استفاده از مکانیزم موجود در آن هوا را به صورت متراکم در می آورد و حجم زیاد آن را به حجم بسیار کمتری تبدیل می کند و از این طریق  متراکم کردن آن فشار گاز به طور خیلی زیادی بیشتر می‌شود. پس از آن هوا با فشار و دمای بالایی که دارد به سمت کندانسور می‌رود.

به همین دلیل کمپرسور به عنوان قلب تپنده انواع مختلف سیستم ها است. به یاد داشته باشید نحوه کار کمپرسور باد و نحوه متراکم سازی هوا در کمپرسور از روش‌های مختلفی انجام می‌شود که خریدار بر اساس نوع استفاده ای که قرار است از آن داشته باشد و هم چنین توان مصرف برق معین کمپرسور مورد نظر خود را انتخاب می کند. نحوه کار کمپرسور باد بر اساس انواع آن نیز ممکن است تفاوت های داشته باشد.

محصول مرتبط: مکنده

میزان فشار کمپرسور باد

میزان فشار موجود در کمپرسور فشار قوی به حدی است که در مصارف عمومی می تواند تا ۳ هزار پاسکال هم بیشتر شود. این فشار بر نحوه کار کمپرسور باد نیز تاثیرات زیادی دارد.

مزیت استفاده از کمپرسور باد

اصلی ترین کار کمپرسور باد متراکم کردن هوا و استفاده از آن برای انتقال انرژی است. این دستگاه دارای یک سری مزیت ها نیز می باشد.

. هزینه مورد نیاز برای نگه داشتم و تولید کمپرسور باد کم است.

. میزان گرمای بسیار کمتری به وجود می‌آورد.

. از نظر وزن و اندازه بسیار سبک تر است.

. خطرهای ناشی از آن از انواع مختلف ابزارهای برقی و گازی کمتر است.

کاربردهای کمپرسور باد

کمپرسور باد در زمینه صنعتی و غیرصنعتی کاربردهای زیادی دارد که با پیشرفت تکنولوژی استفاده از آن بیشتر هم می شود. در مصارف خانگی مثل باد کردن تیوپ، تایر، انواع مختلف توپ ها، یخچال و… مورد استفاده قرار می گیرد.

در صنایع مختلف مثلاً برای جابجایی اجزای مکانیکی مثل درهای بزرگ اتوبوس از کمپرسور باد استفاده می کنند و با فشار هوا درب را باز میکنند. صنایع مختلف پتروشیمی، معادن، خودروسازی، هواپیماسازی و..‌. کمپرسور بادی استفاده می کنند. نحوه کار کمپرسور باد در هر کدام از انواع صنایع ممکن است با یکدیگر تفاوت داشته باشد.

در مشاغل مختلف از کاربرد های کمپرسور باد استفاده می کنند که می توان به آرایشگاه ها، مکانیکی ها، تعمیرات مختلف موبایل و کامپیوتر، نجاری ها، کاکی ها بر روی انواع بدلیجات، رنگ کاری، لوله های گاز، انواع مختلف کارخانه ها و… اشاره می کنند.

شرایط نگهداری انواع مختلف کمپرسورها

. به دور از رطوبت نگهداری شود.

. از هر گونه آلودگی هوا دور باشد.

انواع کمپرسور باد

  • کمپرسور باد پیستونی
  • کمپرسور باد اسکرو یا مارپیچی
  • کمپرسور باد دارای فشار زیاد
  • کمپرسور هوا بدون روغن
  • کمپرسور هوای روغنی
  • کمپرسور باد فندکی
  • به طور هوای سایلنت
  • کمپرسور باد تک مرحله‌ ای
  • کمپرسور باد دو مرحله ای

قیمت کمپرسور باد

از اصلی ترین عواملی که در قیمت کمپرسور باد اهمیت دارد را می توان به جنس بدنه دستگاه، برند سازنده، نوع آن اشاره کرد. برای اطلاع از هر یک از انواع کمپرسور کافیست به بالای صفحه مراجعه کنید تا از قیمت کمپرسور باد مطلع شوید. و یا از طریق چت واتس اپ با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار کنید و جویای سوالات خود شوید.

محصول مرتبط: کمپرسور مفیدی

خرید کمپرسور باد

قبل از اقدام به خریدکمپرسور باد بهتر است نیازهای خود را بررسی و تقسیم بندی کنید و از این طریق بدانید که چه دستگاهی و برای چه کاری نیاز دارید. همچنین باید میزان هزینه های مختلف جانبی دستگاه را هم بر روی آن حساب کنید و یک قیمت کلی را از زمان خرید تا زمان شروع به کار آن در دست داشته باشید. برای خرید از تکنو ماشین تنها کافیست پس از انتخاب محصول مورد نظر خود از طریق چت واتس اپ و یا تماس با کارشناسان ما اقدام به خرید محصول مورد نظر خود کنید.

نتیجه گیری؛ کمپرسور باد

کمپرسورها به طور روزافزونی در حال ادامه فعالیت در زندگی روزمره ما هستند و نمی‌توان نبود آنها را با چیز دیگری جبران کرد. مگر طراحی سیستمی بدون نیاز به هوای فشرده برای ادامه دادن فعالیت که تا آن روز باید از همین کمپرسورها استفاده کنیم. به همین دلیل باید با کمپرسور ها و انواع آن و قطعات تشکیل دهنده آن ها آشنا باشیم تا کارکرد آنها را بهتر بفهمیم و میزان عمر دستگاه از طریق استفاده بهتر آن افزایش پیدا کند.

در این مقاله کمپرسور باد صحبت کردیم و جزئیات مختلف آن از جمله کاربرد و نحوه کار کمپرسور باد و قطعات تشکیل دهنده آن را نام برده ایم. افرادی که نیازمند خرید کمپرسور هستند بهتر است ابتدا اطلاعات لازم درباره کمپرسورها را در اختیار داشته باشند و سپس با مقایسه انواع مختلف کمپرسور ها بر اساس نیاز خود و بررسی برندهای مختلف موجود در بازار، اقدام به خرید کنند.