پرس برک

نمایش دادن همه 3 نتیجه

فلزات قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارند و به جای شکسته شدن، خم می شوند. بسیاری از وسایل در محیط زندگی ما از خم شدن فلزات ایجاد می شوند. به همین دلیل، خم کردن فلزات از اهمیت بالایی برخوردار است. دستگاه های پرس برک دستگاه هایی هستند که به همین منظور استفاده می شوند.

پرس برک

یک مدل پرس برک

خرید دستگاه پرس برک

برای خرید لازم است با استاندارد های آن آشنا باشید و از اطلاعات فنی آن آگاهی پیدا کنید. در هنگام خرید این دستگاه، از نیاز خود اطلاع داشته باشید و طول خم دستگاه را با توجه به نیاز خود مشخص کنید. به اندازه، قدرت و سرعت دستگاه توجه کنید.

قیمت دستگاه پرس برک

قیمت این دستگاه به عوامل مختلفی وابسته است:

 • اندازه
 • عملکرد
 • نکات فنی
 • برند
 • قدرت
 • سرعت
 • نوع خم
 • وجود یا عدم وجود لوازم جانبی
 • وجود یا عدم وجود شبکه کنترل

پرس برک

یک مدل پرس برک

شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از قیمت این دستگاه به سایت تکنو ماشین مراجعه نمایید.

کاربرد پرس برک

در اکثر صنایع، لازم است فلزات خم و یا شکل دهی شوند؛ به همین منظور صنایع مختلف از پرس برک ها استفاده می کنند.

بسیاری از وسایل مانند قطعات موجود در ساختمان ها، آسانسور ها، لولای در ها و … از فلزات دارای انحنا ساخته شده اند.

این موضوع باعث گسترش استفاده از این دستگاه در صنایع  مختلف شده است. صنایعی که بیشترین استفاده را از این دستگاه می کنند عبارت اند از:

 • صنعت دکل سازی
 • نیروگاه ها
 • آسانسور سازی ها
 • تابلو سازی ها
 • صنایع سازنده یخچال
 • صنایع نفت و گاز
 • کارگاه های خم کاری

مزایای استفاده از دستگاه پرس برک

دستگاه پرس برک با توجه به خم کاری هایی که به روی ورق های فلزی انجام میدهد دارای مزایایی می باشد که در زیر به آنها اشاره میکنیم:

 • این دستگاه به گیره هیدورلیکی اتوماتیک یا سریع برای قالب بالایی و پایینی مجهز است که به منظور کاهش فشار کار رابط و بهبود بهره وری استفاده میشود.
 • استفاده این دستگاه از استانداردهای بین المللی سبب میشود تا مورد closed-loop کنترل شده و باعث شود تا دقت خم شدن، دقت تغییر و همگام سازی بالا صورت گیرد.
 • دستگاه پرس برک در واقع دستگاهی است با نمای زیبا و دلنشین ولی در عین حال دارای ساختاری پیچیده که دارای تجهیزاتی دست یک با حداقل اتلافات و ردیابی عالی است.
 • تجهیزات این دستگاه برای صرفه جویی در هزینه های راه اندازی دستگاه، سرویس و نگهداری دستگاه و جابجایی موارد آن کمک شایان ذکری خواهد کرد.
 • کار با دستگاه پرس برک بسیار راحت است و تا حدی زیادی کار رابط کمتر میکند و حتی یک رابط نیمه ماهر نیز میتواند به راحتی تمامی قطعات موردنیازش را به سادگی برنامه ریزی و هر چه سریع تر تولید کند.

قابلیت های جانبی دستگاه پرس برک

با توجه به ویژگی ها و مزایای دستگاه پرس برک که در بالا اشاره شد، این دستگاه فقط برای خمکاری ورق های فلزی کاربرد ندارند بلکه علاوه برای خمکاری ورق ها قادر به ایجاد سوراخ در آنها نیز هستند. دستگاه پرس برک با تعویض شدن پانچ آن قادر خواهد بود تا طرح های مشبک روی اشکال ایجاد کند. همچنین بعضی از دستگاه های پرس برک توانایی ایجاد برش در ورق را دارا هستند.

دستگاه پرس برک

ویژگی های دستگاه پرس برک

دستگاه پرس برک دارای ویژگی هایی می باشد که در زیر به آن اشاره میکنیم:

 • مکانیزمی آسان
 • دقت بالا
 • صرفه جویی در زمان و هزینه
 • افزایش کارکرد

انواع دستگاه پرس برک

به طور کلی پرس برک ها به سه دسته تقسیم می شوند.

پرس برک مکانیکی

در این دستگاه، از چرخ طیاری تشکیل شده است که نیرو را با کمک میل لنگ به رام انتقال می دهد. قدرت و مقاومت پرس برک مکانیکی از نوع هیدرولیکی کمتر است. به همین علت از آن ها برای خم کردن و شکل دهی به ورقه های فلزی با ضخامت بالا استفاده نمی شود. اما در مقابل، سرعت عمل آن ها از دستگاه پرس برک هیدرولیکی بیشتر است.
اگر قالب و پانچ این نوع پرس برک تعویض شود، می توان از آن برای برش، شیارزنی و سوراخ کردن فلزات نیز استفاده کرد. شبکه کنترل در پرس برک های مکانیکی پیشرفته نیست؛ زیرا سیلندر مکانیکی ندارند. یکی از مزیت های پرس برک مکانیکی، پایین بودن هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری آن است.

پرس برک پنوماتیکی

این نوع پرس برک، با نام ایر پرس برک نیز شناخته می شود و کاربرد آن ها در مقایسه با انواع دیگر پرس برک بسیار کم است. اندازه این پرس برک ها کوچک و یا متوسط است. دستگاه پرس برک پنوماتیکی قدرت کمی دارد؛ اما سرعت عمل آن بسیار بالا است. سیلندری که در این پرس برک تعبیه شده است، نیروی محرکه را برای فک بالا تولید می کند. امروزه این نوع پرس برک ها به دلیل ساختار پیچیده ای که دارند، استفاده نمی شوند و فقط شرکت های انگشت شماری به ساخت آن ها ادامه می دهند.

پرس برک هیدرولیکی

همانطور که از نام مدل پیداست، هیدرولیک، تامین کننده نیروی محرکه این نوع دستگاه پرس برک است. سیلندر هیدرولیکی، نیرو را تامین می کند و فک بالا از طریق این نیرو، رام را حرکت می دهد. این نوع پرس برک، پرکاربرد ترین پرس برک ها در صنایع مختلف هستند؛ زیرا قدرت بالایی دارند و قادر به انجام فرایند های مختلفی هستند. پرس برک های هیدرولیکی خود به دو دسته آپ مووینگ و داون مووینگ تقسیم می شوند.

اجزای دستگاه پرس برک

برخی از اجزای دستگاه پرس برک را در زیر مشاهده میکنیم :

اجزا پرس برک کاربرد اجزا در دستگاه
بدنه دستگاه بدنه در این دستگاه از میزکار، بدنه تکیه گاه، مخزن سوخت و صفحات راست و چپ و بالا تشکیل شده است.
رام (Ram) رام از یک صفحه تمام استیل تشکیل شده است و به سیلندرهای روغن چپ و راست متصل شده است.
میزکار برای این نوع از میزکار قالب غیر متحرک نصب میشود.
سیستم های همگام سازی این قسمت از بخش های بازوی تابی، یاتاقان اتصالی، سیستم پیچشی و .. تشکیل شده است.
سنجه پشتی این بخش فاصله بین ورق تا ناحیه خم خوردگی را تعیین میکند.
بازوهای تکیه گاه در جلوی دستگاه این بازوها به میزکار وصل بوده و در جلوی دستگاه قرار میگیرند و وظیفه ی آنها نگهداشتن ورق در راستای قالب پایینی است تا از ایجاد قوس در ورق جلوگیری کند.
سوییچ پدال پایی از این سوییچ برای کنترل حرکت پایین و بالای رام در طول فرایند خم کاری استفاده میکنند.
گیره های پانچ این نوع از گیره ها در تعویض قالب پانچ آسان تر هستند و به دو نوع گیره های استاندارد و گیره های سریع تقسیم میشوند.
گارد این امکان اپراتور را از آسیب های احتمالی با داشتن یک حصار استیلی محافظت میکند.
سیستم هیدرولیکی وظیفه ی این قسمت اعمال فشار و نیرو برای ایجاد حرکت های بالا و پایین به رام است.
سیستم الکتریکی به منظور ایجاد حرکات دقیق و منظم، این سیستم شامل موتورهای سروو، موتور های سنجه پشتی و … هستند.

سفارش پرس برک

سایت تکنو ماشین آماده است اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد تا شما عزیزان را برای سفارش یک پرس برک خوب راهنمایی کنند.

سوالات متداول

پرس برک ها چه کاربردی در صنایع دارند؟

در اکثر صنایع، لازم است فلزات خم و یا شکل دهی شوند؛ به همین منظور صنایع مختلف از پرس برک ها استفاده می کنند. بسیاری از وسایل مانند قطعات موجود در ساختمان ها، آسانسور ها، لولای در ها و … از فلزات دارای انحنا ساخته شده اند.

چه مواردی بر قیمت دستگاه پرس برک تاثیر می گذارد؟

قیمت این دستگاه به عوامل مختلفی وابسته است:
اندازه،عملکرد،نکات فنی،برند،قدرت،سرعت،نوع خم،وجود یا عدم وجود لوازم جانبی،وجود یا عدم وجود شبکه کنترل